Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ağrı Mast Kazı, Mast Kazı Ağrı, Ağrı Mast Kazı Satan Yerler, Ağrı Mast Kazı Çiftliği, Ağrı Mast Kazı Satışı, Ağrı Mast Kazı Eti, Ağrı Mast Kazı Eti Satan Yerler, Ağrı Mast Kazı Yumurtası, Ağrı Mast Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ağrı Mast Kazı Tüyü, Ağrı Mast Kazı Tüyü Satışı, Ağrı Mast Kazı Civcivi, Ağrı Mast Kazı Civcivi Satışı, Ağrı Mast Kazı Civcivi Satan Yerler, Ağrı Mast Kazı Cinsleri, Ağrı Mast Kazı Irkları, Ağrı Mast Kazı Üretimi, Ağrı Mast Kazı Özellikleri, Ağrı Mast Kazı Yemekleri, Ağrı Mast Kazı Yemeği, Ağrı Mast Kazı Fiyatı, Ağrı Mast Kazı Eti Fiyatı, Ağrı Mast Kazı Civcivi Fiyatı, Ağrı Mast Kazı Eti Faydaları, Ağrı Mast Kazı Yetiştiriciliği, Ağrı Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?