Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ağrı Mamut Kazı, Mast Kazı Ağrı, Ağrı Mamut Kazı Satan Yerler, Ağrı Mamut Kazı Çiftliği, Ağrı Mamut Kazı Satışı, Ağrı Mamut Kazı Eti, Ağrı Mamut Kazı Eti Satan Yerler, Ağrı Mamut Kazı Yumurtası, Ağrı Mamut Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ağrı Mamut Kazı Tüyü, Ağrı Mamut Kazı Tüyü Satışı, Ağrı Mamut Kazı Civcivi, Ağrı Mamut Kazı Civcivi Satışı, Ağrı Mamut Kazı Civcivi Satan Yerler, Ağrı Mamut Kazı Cinsleri, Ağrı Mamut Kazı Irkları, Ağrı Mamut Kazı Üretimi, Ağrı Mamut Kazı Özellikleri, Ağrı Mamut Kazı Yemekleri, Ağrı Mamut Kazı Yemeği, Ağrı Mamut Kazı Fiyatı, Ağrı Mamut Kazı Eti Fiyatı, Ağrı Mamut Kazı Civcivi Fiyatı, Ağrı Mamut Kazı Eti Faydaları, Ağrı Mamut Kazı Yetiştiriciliği, Ağrı Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?