Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ağrı Linda Kazı, Mast Kazı Ağrı, Ağrı Linda Kazı Satan Yerler, Ağrı Linda Kazı Çiftliği, Ağrı Linda Kazı Satışı, Ağrı Linda Kazı Eti, Ağrı Linda Kazı Eti Satan Yerler, Ağrı Linda Kazı Yumurtası, Ağrı Linda Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ağrı Linda Kazı Tüyü, Ağrı Linda Kazı Tüyü Satışı, Ağrı Linda Kazı Civcivi, Ağrı Linda Kazı Civcivi Satışı, Ağrı Linda Kazı Civcivi Satan Yerler, Ağrı Linda Kazı Cinsleri, Ağrı Linda Kazı Irkları, Ağrı Linda Kazı Üretimi, Ağrı Linda Kazı Özellikleri, Ağrı Linda Kazı Yemekleri, Ağrı Linda Kazı Yemeği, Ağrı Linda Kazı Fiyatı, Ağrı Linda Kazı Eti Fiyatı, Ağrı Linda Kazı Civcivi Fiyatı, Ağrı Linda Kazı Eti Faydaları, Ağrı Linda Kazı Yetiştiriciliği, Ağrı Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?