Landes Kazı Yumurtası, Tavuk Yumurtasından Büyük Deve Kuşu Yumurtasından Küçüktür.

Landes Kazı yumurtası, tavuk yumurtası ile karşılaştırıldığında daha mat ve beyaz renkte olduğu görülebilir. Uçları küt ve yaklaşık olarak 70-110 gram arası ağırlıktadır. Kanatlı ve yumurtası yenebilen hayvanlar arasında en büyük yumurtaya sahip olan kazlar, tavuk kadar fazla yumurta verememekle birlikte bu sayı yılda belirli bir oranı geçmez. Kazların yumurta verimi düşüktür, denilebilir.

Landes Kazı yumurtası, anne sütü haricinde insan vücudu için gerek olan tüm besinleri bünyesinde barındıran çok ender bir yumurtadır. Landes Kazı yumurtası yenir mi? gibi bir şüpheniz varsa eğer gelin kaz yumurtasının besin değerlerini inceleyelim:

1 adet Landes Kazı yumurtasında 185 kcal, 13,27 gram lipit, 1,35 gram karbonhidrat içerir. Landes Kazı yumurtası protein değeri 13,87 gramdır.

Gelelim Faydalarına, Landes Kazı Yumurtasının Faydaları Nelerdir?

  • Landes Kazı yumurtası, içeriğindeki besin değerleri ile gelişme çağındaki çocukların sağlıkla büyüyebilmesi için zengin bir kaynaktır.
  • Kansızlığı gidererek vücuda büyük enerji sağlar, halsizliği giderir.
  • Bağırsak yollarını temizleyerek, bağırsakların daha verimli çalışmasına katkı sağlar.
  • Hazmı kolaylaştırır.
  • Yüksek protein değeri ile boy uzamasına yardımcı olur.
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Fiziksel ve zihinsel gelişi destekler.
  • Kas ve damar yollarının düzenli çalışmasına katkı sağlar.
  • Landes Kazı yumurtası faydaları, doğru ve düzenli tüketimle besin değerlerini çok çabuk vücuda geçirir.

Landes Kazı Yumurtası Nasıl Saklanır?

Toplanan veya satın alınan Landes Kazı yumurtaları ne kadar kirli olursa olsun, silmeyin ve temizlemeyin. Yumurta üzerinde bulunan bu toz bir nevi koruma tozudur.

Yumurtaları 15 derecenin altında Landes Kazı yumurtası viyolü (yumurtayı koruyan ve zarar görmeden saklanabilmesine imkan sağlayan gözenekli plastik kap) içinde muhafaza edilmesi en uygunu olur. Yumurtaları viyolün içine küt kısımları aşağıya gelecek şekilde yerleştirmelisiniz.

Landes Kazı yumurtası kuluçka işlemi görecekse, kirli olan yumurtaları nemli bir bezle nazikçe silebilirsiniz. Bu işlemle çok kirli ve gözenekleri tıkanmış yumurtanın temizlenerek içindeki ceninin nefes alması sağlanır.

Landes Kazı yumurtası kuluçka süresi 27-30 gün arasında değişkenlik gösterebilir. Landes Kazı yumurtası kuluçka sıcaklığı için en uygun değer 19 derecedir. Bunun dışında ortamdaki nem, hava sirkülasyonu, yumurtaların çevrilme açıları, ısı yalıtımları ve oksijen oranları da önemli faktörler arasındadır.

Landes Kazı Yumurtası Yenir Mi? Nasıl Tüketilir? Nasıl Pişirilir?

Landes Kazı yumurtası, tavuk yumurtasına oranla daha büyük olduğu gibi deve kuşu kadar olma da oldukça sert bir kabuğa sahiptir. Kırarken biraz sert davranmanız gerekebilir.

Landes Kazı yumurtası ile tavuk yumurtasıyla hazırlayabileceğiniz birçok farklı tarif hazırlayabilirsiniz. Kahvaltı tarifleri dışında (omlet,haşlama vs) Landes Kazı yumurtası kullanmak isterseniz, tavuk yumurtasından daha büyük olduğu için ölçülerini iyi ayarlamanız gerekmektedir.

Çiğ tüketmek isterseniz içerisine süt ekleyip çırptıktan sonra da tüketebilirsiniz. Besin değerleri ile daha yaygın kullanımı hak eden Landes Kazı yumurtası ile hazırlayabileceğiniz tarifler tamamıyla damak zevkinize ve hayal gücünüze bağlıdır.

Landes Kazı yumurtaları tavuk yumurtası kadar çok sayıda olmadığından marketlerde Landes Kazı yumurtasına denk gelmek zordur. Afrika Kazı yumurtası satın almak için bize ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ağrı Landes Kazı, Landes Kazı Ağrı, Ağrı Landes Kazı Satan Yerler, Ağrı Landes Kazı Çiftliği, Ağrı Landes Kazı Satışı, Ağrı Landes Kazı Eti, Ağrı Landes Kazı Eti Satan Yerler, Ağrı Landes Kazı Yumurtası, Ağrı Landes Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ağrı Landes Kazı Tüyü, Ağrı Landes Kazı Tüyü Satışı, Ağrı Landes Kazı Civcivi, Ağrı Landes Kazı Civcivi Satışı, Ağrı Landes Kazı Civcivi Satan Yerler, Ağrı Landes Kazı Cinsleri, Ağrı Landes Kazı Irkları, Ağrı Landes Kazı Üretimi, Ağrı Landes Kazı Özellikleri, Ağrı Landes Kazı Yemekleri, Ağrı Landes Kazı Yemeği, Ağrı Landes Kazı Fiyatı, Ağrı Landes Kazı Eti Fiyatı, Ağrı Landes Kazı Civcivi Fiyatı, Ağrı Landes Kazı Eti Faydaları, Ağrı Landes Kazı Yetiştiriciliği, Ağrı Damızlık Afrika Kazı

Landes Kazı Yumurtası Almak İçin Bize Yazın

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?