Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ağrı Landes Kazı, Afrika Kazı Ağrı, Ağrı Landes Kazı Satan Yerler, Ağrı Landes Kazı Çiftliği, Ağrı Landes Kazı Satışı, Ağrı Landes Kazı Eti, Ağrı Landes Kazı Eti Satan Yerler, Ağrı Landes Kazı Yumurtası, Ağrı Landes Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ağrı Landes Kazı Tüyü, Ağrı Landes Kazı Tüyü Satışı, Ağrı Landes Kazı Civcivi, Ağrı Landes Kazı Civcivi Satışı, Ağrı Landes Kazı Civcivi Satan Yerler, Ağrı Landes Kazı Cinsleri, Ağrı Landes Kazı Irkları, Ağrı Landes Kazı Üretimi, Ağrı Landes Kazı Özellikleri, Ağrı Landes Kazı Yemekleri, Ağrı Landes Kazı Yemeği, Ağrı Landes Kazı Fiyatı, Ağrı Landes Kazı Eti Fiyatı, Ağrı Landes Kazı Civcivi Fiyatı, Ağrı Landes Kazı Eti Faydaları, Ağrı Landes Kazı Yetiştiriciliği, Ağrı Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?