Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ağrı Çin Kazı, Afrika Kazı Ağrı, Ağrı Çin Kazı Satan Yerler, Ağrı Çin Kazı Çiftliği, Ağrı Çin Kazı Satışı, Ağrı Çin Kazı Eti, Ağrı Çin Kazı Eti Satan Yerler, Ağrı Çin Kazı Yumurtası, Ağrı Çin Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ağrı Çin Kazı Tüyü, Ağrı Çin Kazı Tüyü Satışı, Ağrı Çin Kazı Civcivi, Ağrı Çin Kazı Civcivi Satışı, Ağrı Çin Kazı Civcivi Satan Yerler, Ağrı Çin Kazı Cinsleri, Ağrı Çin Kazı Irkları, Ağrı Çin Kazı Üretimi, Ağrı Çin Kazı Özellikleri, Ağrı Çin Kazı Yemekleri, Ağrı Çin Kazı Yemeği, Ağrı Çin Kazı Fiyatı, Ağrı Çin Kazı Eti Fiyatı, Ağrı Çin Kazı Civcivi Fiyatı, Ağrı Çin Kazı Eti Faydaları, Ağrı Çin Kazı Yetiştiriciliği, Ağrı Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?