Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Ağrı Afrika Kazı, Afrika Kazı Ağrı, Ağrı Afrika Kazı Satan Yerler, Ağrı Afrika Kazı Çiftliği, Ağrı Afrika Kazı Satışı, Ağrı Afrika Kazı Eti, Ağrı Afrika Kazı Eti Satan Yerler, Ağrı Afrika Kazı Yumurtası, Ağrı Afrika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Ağrı Afrika Kazı Tüyü, Ağrı Afrika Kazı Tüyü Satışı, Ağrı Afrika Kazı Civcivi, Ağrı Afrika Kazı Civcivi Satışı, Ağrı Afrika Kazı Civcivi Satan Yerler, Ağrı Afrika Kazı Cinsleri, Ağrı Afrika Kazı Irkları, Ağrı Afrika Kazı Üretimi, Ağrı Afrika Kazı Özellikleri, Ağrı Afrika Kazı Yemekleri, Ağrı Afrika Kazı Yemeği, Ağrı Afrika Kazı Fiyatı, Ağrı Afrika Kazı Eti Fiyatı, Ağrı Afrika Kazı Civcivi Fiyatı, Ağrı Afrika Kazı Eti Faydaları, Ağrı Afrika Kazı Yetiştiriciliği, Ağrı Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?