Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Afyon Mısır Kazı, Afrika Kazı Afyon, Afyon Mısır Kazı Satan Yerler, Afyon Mısır Kazı Çiftliği, Afyon Mısır Kazı Satışı, Afyon Mısır Kazı Eti, Afyon Mısır Kazı Eti Satan Yerler, Afyon Mısır Kazı Yumurtası, Afyon Mısır Kazı Yumurtası Satan Yerler, Afyon Mısır Kazı Tüyü, Afyon Mısır Kazı Tüyü Satışı, Afyon Mısır Kazı Civcivi, Afyon Mısır Kazı Civcivi Satışı, Afyon Mısır Kazı Civcivi Satan Yerler, Afyon Mısır Kazı Cinsleri, Afyon Mısır Kazı Irkları, Afyon Mısır Kazı Üretimi, Afyon Mısır Kazı Özellikleri, Afyon Mısır Kazı Yemekleri, Afyon Mısır Kazı Yemeği, Afyon Mısır Kazı Fiyatı, Afyon Mısır Kazı Eti Fiyatı, Afyon Mısır Kazı Civcivi Fiyatı, Afyon Mısır Kazı Eti Faydaları, Afyon Mısır Kazı Yetiştiriciliği, Afyon Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?