Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Afyon Mast Kazı, Mast Kazı Afyon, Afyon Mast Kazı Satan Yerler, Afyon Mast Kazı Çiftliği, Afyon Mast Kazı Satışı, Afyon Mast Kazı Eti, Afyon Mast Kazı Eti Satan Yerler, Afyon Mast Kazı Yumurtası, Afyon Mast Kazı Yumurtası Satan Yerler, Afyon Mast Kazı Tüyü, Afyon Mast Kazı Tüyü Satışı, Afyon Mast Kazı Civcivi, Afyon Mast Kazı Civcivi Satışı, Afyon Mast Kazı Civcivi Satan Yerler, Afyon Mast Kazı Cinsleri, Afyon Mast Kazı Irkları, Afyon Mast Kazı Üretimi, Afyon Mast Kazı Özellikleri, Afyon Mast Kazı Yemekleri, Afyon Mast Kazı Yemeği, Afyon Mast Kazı Fiyatı, Afyon Mast Kazı Eti Fiyatı, Afyon Mast Kazı Civcivi Fiyatı, Afyon Mast Kazı Eti Faydaları, Afyon Mast Kazı Yetiştiriciliği, Afyon Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?