Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Afyon Mamut Kazı, Mast Kazı Afyon, Afyon Mamut Kazı Satan Yerler, Afyon Mamut Kazı Çiftliği, Afyon Mamut Kazı Satışı, Afyon Mamut Kazı Eti, Afyon Mamut Kazı Eti Satan Yerler, Afyon Mamut Kazı Yumurtası, Afyon Mamut Kazı Yumurtası Satan Yerler, Afyon Mamut Kazı Tüyü, Afyon Mamut Kazı Tüyü Satışı, Afyon Mamut Kazı Civcivi, Afyon Mamut Kazı Civcivi Satışı, Afyon Mamut Kazı Civcivi Satan Yerler, Afyon Mamut Kazı Cinsleri, Afyon Mamut Kazı Irkları, Afyon Mamut Kazı Üretimi, Afyon Mamut Kazı Özellikleri, Afyon Mamut Kazı Yemekleri, Afyon Mamut Kazı Yemeği, Afyon Mamut Kazı Fiyatı, Afyon Mamut Kazı Eti Fiyatı, Afyon Mamut Kazı Civcivi Fiyatı, Afyon Mamut Kazı Eti Faydaları, Afyon Mamut Kazı Yetiştiriciliği, Afyon Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?