Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Afyon Linda Kazı, Mast Kazı Afyon, Afyon Linda Kazı Satan Yerler, Afyon Linda Kazı Çiftliği, Afyon Linda Kazı Satışı, Afyon Linda Kazı Eti, Afyon Linda Kazı Eti Satan Yerler, Afyon Linda Kazı Yumurtası, Afyon Linda Kazı Yumurtası Satan Yerler, Afyon Linda Kazı Tüyü, Afyon Linda Kazı Tüyü Satışı, Afyon Linda Kazı Civcivi, Afyon Linda Kazı Civcivi Satışı, Afyon Linda Kazı Civcivi Satan Yerler, Afyon Linda Kazı Cinsleri, Afyon Linda Kazı Irkları, Afyon Linda Kazı Üretimi, Afyon Linda Kazı Özellikleri, Afyon Linda Kazı Yemekleri, Afyon Linda Kazı Yemeği, Afyon Linda Kazı Fiyatı, Afyon Linda Kazı Eti Fiyatı, Afyon Linda Kazı Civcivi Fiyatı, Afyon Linda Kazı Eti Faydaları, Afyon Linda Kazı Yetiştiriciliği, Afyon Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?