Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Landes Kazı Nedir?

Landes ırkı anaç kazlar sezonluk 30- 40 arası adette yumurta verimine sahiptir. Sürü içerisinde kaynaşması ve diğer ırklar ile barışık yaşaması ile dikkat çekmektedir. Yumurtada ki tohum oranı gayet iyi ve tatmin edici haldedir. Tohum oranı %95 leri bulmaktadır. Dişilerinde Canlı ağırlık 6 ile 6.5 kilogram erkekler de ağırlık 6.5 ile 7.5 kilogramlara ulaşabilmektedir. Civcivlerin de gelişim oldukça iyi gözlemlenmiştir , hızlı gelişim dayanıklılık göstermişlerdir. Bir çok kaz ırkına kıyas ile hastalıklara biraz daha dirençli oldukları gözlemlenmiştir.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Afyon Landes Kazı, Afrika Kazı Afyon, Afyon Landes Kazı Satan Yerler, Afyon Landes Kazı Çiftliği, Afyon Landes Kazı Satışı, Afyon Landes Kazı Eti, Afyon Landes Kazı Eti Satan Yerler, Afyon Landes Kazı Yumurtası, Afyon Landes Kazı Yumurtası Satan Yerler, Afyon Landes Kazı Tüyü, Afyon Landes Kazı Tüyü Satışı, Afyon Landes Kazı Civcivi, Afyon Landes Kazı Civcivi Satışı, Afyon Landes Kazı Civcivi Satan Yerler, Afyon Landes Kazı Cinsleri, Afyon Landes Kazı Irkları, Afyon Landes Kazı Üretimi, Afyon Landes Kazı Özellikleri, Afyon Landes Kazı Yemekleri, Afyon Landes Kazı Yemeği, Afyon Landes Kazı Fiyatı, Afyon Landes Kazı Eti Fiyatı, Afyon Landes Kazı Civcivi Fiyatı, Afyon Landes Kazı Eti Faydaları, Afyon Landes Kazı Yetiştiriciliği, Afyon Damızlık Afrika Kazı

Merak Ettiklerinizi Bize Sorun

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?