Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Afyon Landes Kazı, Afrika Kazı Afyon, Afyon Landes Kazı Satan Yerler, Afyon Landes Kazı Çiftliği, Afyon Landes Kazı Satışı, Afyon Landes Kazı Eti, Afyon Landes Kazı Eti Satan Yerler, Afyon Landes Kazı Yumurtası, Afyon Landes Kazı Yumurtası Satan Yerler, Afyon Landes Kazı Tüyü, Afyon Landes Kazı Tüyü Satışı, Afyon Landes Kazı Civcivi, Afyon Landes Kazı Civcivi Satışı, Afyon Landes Kazı Civcivi Satan Yerler, Afyon Landes Kazı Cinsleri, Afyon Landes Kazı Irkları, Afyon Landes Kazı Üretimi, Afyon Landes Kazı Özellikleri, Afyon Landes Kazı Yemekleri, Afyon Landes Kazı Yemeği, Afyon Landes Kazı Fiyatı, Afyon Landes Kazı Eti Fiyatı, Afyon Landes Kazı Civcivi Fiyatı, Afyon Landes Kazı Eti Faydaları, Afyon Landes Kazı Yetiştiriciliği, Afyon Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?