Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Afyon Kazı, Afyon Kaz, Afyon Kaz Satan Yerler, Afyon Kaz Çiftliği, Afyon Kaz Satışı, Afyon Kaz Eti, Afyon Kaz Eti Satan Yerler, Afyon Kaz Yumurtası, Afyon Kaz Yumurtası Satan Yerler, Afyon Kaz Tüyü, Afyon Kaz Tüyü Satışı, Afyon Kaz Civcivi, Afyon Kaz Civcivi Satışı, Afyon Kaz Civcivi Satan Yerler, Afyon Kaz Cinsleri, Afyon Kaz Irkları, Afyon Kaz Üretimi, Afyon Kaz Özellikleri, Afyon Kaz Yemekleri, Afyon Kaz Sote, Afyon Kaz Çevirme, Afyon Fırında Kaz, Afyon Tuzda Kaz, Afyon Kaz Yemeği, Afyon Kaz Fiyatı, Afyon Kaz Eti Fiyatı, Afyon Kaz Civcivi Fiyatı, Afyon Kaz Pişirme, Afyon Kaz Eti Faydaları, Afyon Kaz Yetiştiriciliği

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?