Kaz Eti

Kaz Tarihi belgelere göre, 3000 yıl önce bile insanlar  kaz yetiştiriyorlardı.  Tavuk veya hindiye göre biraz daha sert ve yağlıdır. Kaz eti birçok yararlı madde içerir. Bu nedenle, çoğu insan için, özellikle sağlıklı ve aktif yaşam tarzı için, kaz çok önemli bir besin kaynağıdır.

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ;

potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Afyon Kazı, Afyon Kaz, Afyon Kaz Satan Yerler, Afyon Kaz Çiftliği, Afyon Kaz Satışı, Afyon Kaz Eti, Afyon Kaz Eti Satan Yerler, Afyon Kaz Yumurtası, Afyon Kaz Yumurtası Satan Yerler, Afyon Kaz Tüyü, Afyon Kaz Tüyü Satışı, Afyon Kaz Civcivi, Afyon Kaz Civcivi Satışı, Afyon Kaz Civcivi Satan Yerler, Afyon Kaz Cinsleri, Afyon Kaz Irkları, Afyon Kaz Üretimi, Afyon Kaz Özellikleri, Afyon Kaz Yemekleri, Afyon Kaz Sote, Afyon Kaz Çevirme, Afyon Fırında Kaz, Afyon Tuzda Kaz, Afyon Kaz Yemeği, Afyon Kaz Fiyatı, Afyon Kaz Eti Fiyatı, Afyon Kaz Civcivi Fiyatı, Afyon Kaz Pişirme, Afyon Kaz Eti Faydaları, Afyon Kaz Yetiştiriciliği

Merak Ettiklerinizi Bize Sorun

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?