Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Ciğeri

Karaciğeri için kaz üretimi, başta Fransa olmak üzere dünyada birçok ülkede yaygın olarak yapılmaktadır. Avrupa ülkelerinin birçoğunda içki sofralarının vazgeçilmez mezesi olan kaz karaciğeri lezzetlidir ve oldukça yüksek fiyatlardan pazarlanmaktadır. Normalde 100-150 g ağırlığında olan karaciğeri özel zorlamalı besleme yöntemleriyle 500-900 grama kadar çıkarılabilmektedir. Kaz karaciğeri besisi, klasik olarak zorlamalı besi ile yapılmaktadır. Bunun yanında alternatif karaciğer büyütme programları da uygulanmaktadır. Kazların beyin kabuğuna ve hipotalamusa çok düşük voltajda elektrik uyarıları vererek karaciğer büyütmesi sağlanmış, ancak sonuçlar zorlamalı beside olduğu kadar tatminkar olmamıştır. Diğer karaciğer büyütme metodu ise yağca zengin yemlerle serbest yemlemedir. Bu da ağırlık bakımından zorlamalı besleme kadar olmasa da sağlıklı bir karaciğer besisidir.

“Karaciğer kaz yetiştiriciliğinin en önemli ürünlerindendir.”

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Afyon Kazı, Afyon Kaz, Afyon Kaz Satan Yerler, Afyon Kaz Çiftliği, Afyon Kaz Satışı, Afyon Kaz Eti, Afyon Kaz Eti Satan Yerler, Afyon Kaz Yumurtası, Afyon Kaz Yumurtası Satan Yerler, Afyon Kaz Tüyü, Afyon Kaz Tüyü Satışı, Afyon Kaz Civcivi, Afyon Kaz Civcivi Satışı, Afyon Kaz Civcivi Satan Yerler, Afyon Kaz Cinsleri, Afyon Kaz Irkları, Afyon Kaz Üretimi, Afyon Kaz Özellikleri, Afyon Kaz Yemekleri, Afyon Kaz Sote, Afyon Kaz Çevirme, Afyon Fırında Kaz, Afyon Tuzda Kaz, Afyon Kaz Yemeği, Afyon Kaz Fiyatı, Afyon Kaz Eti Fiyatı, Afyon Kaz Civcivi Fiyatı, Afyon Kaz Pişirme, Afyon Kaz Eti Faydaları, Afyon Kaz Yetiştiriciliği

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?