Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Afyon Çin Kazı, Afrika Kazı Afyon, Afyon Çin Kazı Satan Yerler, Afyon Çin Kazı Çiftliği, Afyon Çin Kazı Satışı, Afyon Çin Kazı Eti, Afyon Çin Kazı Eti Satan Yerler, Afyon Çin Kazı Yumurtası, Afyon Çin Kazı Yumurtası Satan Yerler, Afyon Çin Kazı Tüyü, Afyon Çin Kazı Tüyü Satışı, Afyon Çin Kazı Civcivi, Afyon Çin Kazı Civcivi Satışı, Afyon Çin Kazı Civcivi Satan Yerler, Afyon Çin Kazı Cinsleri, Afyon Çin Kazı Irkları, Afyon Çin Kazı Üretimi, Afyon Çin Kazı Özellikleri, Afyon Çin Kazı Yemekleri, Afyon Çin Kazı Yemeği, Afyon Çin Kazı Fiyatı, Afyon Çin Kazı Eti Fiyatı, Afyon Çin Kazı Civcivi Fiyatı, Afyon Çin Kazı Eti Faydaları, Afyon Çin Kazı Yetiştiriciliği, Afyon Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?