Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Afyon Afrika Kazı, Afrika Kazı Afyon, Afyon Afrika Kazı Satan Yerler, Afyon Afrika Kazı Çiftliği, Afyon Afrika Kazı Satışı, Afyon Afrika Kazı Eti, Afyon Afrika Kazı Eti Satan Yerler, Afyon Afrika Kazı Yumurtası, Afyon Afrika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Afyon Afrika Kazı Tüyü, Afyon Afrika Kazı Tüyü Satışı, Afyon Afrika Kazı Civcivi, Afyon Afrika Kazı Civcivi Satışı, Afyon Afrika Kazı Civcivi Satan Yerler, Afyon Afrika Kazı Cinsleri, Afyon Afrika Kazı Irkları, Afyon Afrika Kazı Üretimi, Afyon Afrika Kazı Özellikleri, Afyon Afrika Kazı Yemekleri, Afyon Afrika Kazı Yemeği, Afyon Afrika Kazı Fiyatı, Afyon Afrika Kazı Eti Fiyatı, Afyon Afrika Kazı Civcivi Fiyatı, Afyon Afrika Kazı Eti Faydaları, Afyon Afrika Kazı Yetiştiriciliği, Afyon Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?