Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Adıyaman Linda Kazı, Mast Kazı Adıyaman, Adıyaman Linda Kazı Satan Yerler, Adıyaman Linda Kazı Çiftliği, Adıyaman Linda Kazı Satışı, Adıyaman Linda Kazı Eti, Adıyaman Linda Kazı Eti Satan Yerler, Adıyaman Linda Kazı Yumurtası, Adıyaman Linda Kazı Yumurtası Satan Yerler, Adıyaman Linda Kazı Tüyü, Adıyaman Linda Kazı Tüyü Satışı, Adıyaman Linda Kazı Civcivi, Adıyaman Linda Kazı Civcivi Satışı, Adıyaman Linda Kazı Civcivi Satan Yerler, Adıyaman Linda Kazı Cinsleri, Adıyaman Linda Kazı Irkları, Adıyaman Linda Kazı Üretimi, Adıyaman Linda Kazı Özellikleri, Adıyaman Linda Kazı Yemekleri, Adıyaman Linda Kazı Yemeği, Adıyaman Linda Kazı Fiyatı, Adıyaman Linda Kazı Eti Fiyatı, Adıyaman Linda Kazı Civcivi Fiyatı, Adıyaman Linda Kazı Eti Faydaları, Adıyaman Linda Kazı Yetiştiriciliği, Adıyaman Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?