Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Linda Kazı Nedir?

Linda kazları, Rusya’da Çin kazı, Arzamas ve Ladzherskoy cinsleri ile melezleme yoluyla geliştirilmiş bir tür cinstir. Rusya’da ülkedeki tüm kazların % 50’si bu kaz cinsinten oluşmaktadır.

Linda Kazlarının ağırlıklı rengi beyaz olup, sırtında ve kafasında alacalıkları olanları vardır. Gaga üzerinde atası olan çin kazından gelen karakteristik bir yumru vardır. Ancak bu yumru çin kazının ki kadar büyük değildir. Boynunun altında hafif bir gerdan çıkıntısı bulunmaktadır.

Canlı ağırlığı erkekleri 4-5,5kg, dişileri ise 3,5-4kg civarıdır. Yumurta verimi 50 civarıdır. Yumurta verimi iyi olmasının yanında %90 döl verimi ve kuluçkadan çıkım randımanı, çıkan yavruların da hayatta kalma yüzdeleri mükemmeldir. Diğer türlerle uyumlu yapıdalardır ve özellikle çiftleşme döneminde erkekler arasında kavga yoktur.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Adıyaman Linda Kazı, Mast Kazı Adıyaman, Adıyaman Linda Kazı Satan Yerler, Adıyaman Linda Kazı Çiftliği, Adıyaman Linda Kazı Satışı, Adıyaman Linda Kazı Eti, Adıyaman Linda Kazı Eti Satan Yerler, Adıyaman Linda Kazı Yumurtası, Adıyaman Linda Kazı Yumurtası Satan Yerler, Adıyaman Linda Kazı Tüyü, Adıyaman Linda Kazı Tüyü Satışı, Adıyaman Linda Kazı Civcivi, Adıyaman Linda Kazı Civcivi Satışı, Adıyaman Linda Kazı Civcivi Satan Yerler, Adıyaman Linda Kazı Cinsleri, Adıyaman Linda Kazı Irkları, Adıyaman Linda Kazı Üretimi, Adıyaman Linda Kazı Özellikleri, Adıyaman Linda Kazı Yemekleri, Adıyaman Linda Kazı Yemeği, Adıyaman Linda Kazı Fiyatı, Adıyaman Linda Kazı Eti Fiyatı, Adıyaman Linda Kazı Civcivi Fiyatı, Adıyaman Linda Kazı Eti Faydaları, Adıyaman Linda Kazı Yetiştiriciliği, Adıyaman Damızlık Mast Kazı

Mast Kazı Satın Almak İçin Bize Yazın

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?