Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Adıyaman Landes Kazı, Afrika Kazı Adıyaman, Adıyaman Landes Kazı Satan Yerler, Adıyaman Landes Kazı Çiftliği, Adıyaman Landes Kazı Satışı, Adıyaman Landes Kazı Eti, Adıyaman Landes Kazı Eti Satan Yerler, Adıyaman Landes Kazı Yumurtası, Adıyaman Landes Kazı Yumurtası Satan Yerler, Adıyaman Landes Kazı Tüyü, Adıyaman Landes Kazı Tüyü Satışı, Adıyaman Landes Kazı Civcivi, Adıyaman Landes Kazı Civcivi Satışı, Adıyaman Landes Kazı Civcivi Satan Yerler, Adıyaman Landes Kazı Cinsleri, Adıyaman Landes Kazı Irkları, Adıyaman Landes Kazı Üretimi, Adıyaman Landes Kazı Özellikleri, Adıyaman Landes Kazı Yemekleri, Adıyaman Landes Kazı Yemeği, Adıyaman Landes Kazı Fiyatı, Adıyaman Landes Kazı Eti Fiyatı, Adıyaman Landes Kazı Civcivi Fiyatı, Adıyaman Landes Kazı Eti Faydaları, Adıyaman Landes Kazı Yetiştiriciliği, Adıyaman Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?