Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Afrika Kazı Çiftliği

Landes ırkı anaç kazlar sezonluk 30- 40 arası adette yumurta verimine sahiptir. Sürü içerisinde kaynaşması ve diğer ırklar ile barışık yaşaması ile dikkat çekmektedir. Yumurtada ki tohum oranı gayet iyi ve tatmin edici haldedir. Tohum oranı %95 leri bulmaktadır. Dişilerinde Canlı ağırlık 6 ile 6.5 kilogram erkekler de ağırlık 6.5 ile 7.5 kilogramlara ulaşabilmektedir. Civcivlerin de gelişim oldukça iyi gözlemlenmiştir , hızlı gelişim dayanıklılık göstermişlerdir. Bir çok kaz ırkına kıyas ile hastalıklara biraz daha dirençli oldukları gözlemlenmiştir.

“Kazlar üretim giderleri yönünden diğer kanatlılara göre daha ekonomiktirler.”

Yetiştirilmeleri ve bakımları diğer kanatlılara göre kolay ve masrafsızdır. Çok basit barınaklarda hatta zorunlu hallerde diğer hayvanların barınaklarının bir köşesinde kolaylıkla barınabilmektedirler. Hastalıklara dayanıklı oluşları sayesinde ilaç masrafları ve ölüm oranın düşüktür. Civciv dönemlerinde biraz titizlik gösterildikten sonra bakımları kolay olup, hayatlarını sorunsuz olarak devam ettirebilmektedirler. Kazların bakım ve yönetimleri ise diğer kanatlı hayvanlardan daha zor değildir.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Adıyaman Landes Kazı, Afrika Kazı Adıyaman, Adıyaman Landes Kazı Satan Yerler, Adıyaman Landes Kazı Çiftliği, Adıyaman Landes Kazı Satışı, Adıyaman Landes Kazı Eti, Adıyaman Landes Kazı Eti Satan Yerler, Adıyaman Landes Kazı Yumurtası, Adıyaman Landes Kazı Yumurtası Satan Yerler, Adıyaman Landes Kazı Tüyü, Adıyaman Landes Kazı Tüyü Satışı, Adıyaman Landes Kazı Civcivi, Adıyaman Landes Kazı Civcivi Satışı, Adıyaman Landes Kazı Civcivi Satan Yerler, Adıyaman Landes Kazı Cinsleri, Adıyaman Landes Kazı Irkları, Adıyaman Landes Kazı Üretimi, Adıyaman Landes Kazı Özellikleri, Adıyaman Landes Kazı Yemekleri, Adıyaman Landes Kazı Yemeği, Adıyaman Landes Kazı Fiyatı, Adıyaman Landes Kazı Eti Fiyatı, Adıyaman Landes Kazı Civcivi Fiyatı, Adıyaman Landes Kazı Eti Faydaları, Adıyaman Landes Kazı Yetiştiriciliği, Adıyaman Damızlık Afrika Kazı

Merak Ettiklerinizi Bize Sorun

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?