Amerikan Kazı Nedir?

Buff kaz ırkı Amerika da geliştirilmiş iki kaz ırkından birisidir. Bu kaz ırkı bir yumurta sezonu boyunca 20-40 yumurta verir. Renkleri açık kahverengidir. Çok hoş bir sürü oluşturur ve güzel bir görünüşe sahiptir 

Buff ırkının temel özelliği bir pazar kazı olarak yetiştirilmesidir. Fakat pazar için sınırlı sayıda çoğaltılırlar. Renk varyeteleri Buffun göğsünde aydınlık, arka kısmında koyu ve vücudun alt kısımlarında hemen hemen beyaz şeklindedir.

Amerikan Kazı Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ;

potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Adıyaman Amerika Kazı, Mast Kazı Adıyaman, Adıyaman Amerika Kazı Satan Yerler, Adıyaman Amerika Kazı Çiftliği, Adıyaman Amerika Kazı Satışı, Adıyaman Amerika Kazı Eti, Adıyaman Amerika Kazı Eti Satan Yerler, Adıyaman Amerika Kazı Yumurtası, Adıyaman Amerika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Adıyaman Amerika Kazı Tüyü, Adıyaman Amerika Kazı Tüyü Satışı, Adıyaman Amerika Kazı Civcivi, Adıyaman Amerika Kazı Civcivi Satışı, Adıyaman Amerika Kazı Civcivi Satan Yerler, Adıyaman Amerika Kazı Cinsleri, Adıyaman Amerika Kazı Irkları, Adıyaman Amerika Kazı Üretimi, Adıyaman Amerika Kazı Özellikleri, Adıyaman Amerika Kazı Yemekleri, Adıyaman Amerika Kazı Yemeği, Adıyaman Amerika Kazı Fiyatı, Adıyaman Amerika Kazı Eti Fiyatı, Adıyaman Amerika Kazı Civcivi Fiyatı, Adıyaman Amerika Kazı Eti Faydaları, Adıyaman Amerika Kazı Yetiştiriciliği, Adıyaman Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?