Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Adana Amerika Kazı, Mast Kazı Adana, Adana Amerika Kazı Satan Yerler, Adana Amerika Kazı Çiftliği, Adana Amerika Kazı Satışı, Adana Amerika Kazı Eti, Adana Amerika Kazı Eti Satan Yerler, Adana Amerika Kazı Yumurtası, Adana Amerika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Adana Amerika Kazı Tüyü, Adana Amerika Kazı Tüyü Satışı, Adana Amerika Kazı Civcivi, Adana Amerika Kazı Civcivi Satışı, Adana Amerika Kazı Civcivi Satan Yerler, Adana Amerika Kazı Cinsleri, Adana Amerika Kazı Irkları, Adana Amerika Kazı Üretimi, Adana Amerika Kazı Özellikleri, Adana Amerika Kazı Yemekleri, Adana Amerika Kazı Yemeği, Adana Amerika Kazı Fiyatı, Adana Amerika Kazı Eti Fiyatı, Adana Amerika Kazı Civcivi Fiyatı, Adana Amerika Kazı Eti Faydaları, Adana Amerika Kazı Yetiştiriciliği, Adana Damızlık Mast Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?