Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Amerikan Kazı Çiftliği

Buff kaz ırkı Amerika da geliştirilmiş iki kaz ırkından birisidir. Bu kaz ırkı bir yumurta sezonu boyunca 20-40 yumurta verir. Renkleri açık kahverengidir. Çok hoş bir sürü oluşturur ve güzel bir görünüşe sahiptir 

Buff ırkının temel özelliği bir pazar kazı olarak yetiştirilmesidir. Fakat pazar için sınırlı sayıda çoğaltılırlar. Renk varyeteleri Buffun göğsünde aydınlık, arka kısmında koyu ve vücudun alt kısımlarında hemen hemen beyaz şeklindedir.

“Kazlar üretim giderleri yönünden diğer kanatlılara göre daha ekonomiktirler.”

Yetiştirilmeleri ve bakımları diğer kanatlılara göre kolay ve masrafsızdır. Çok basit barınaklarda hatta zorunlu hallerde diğer hayvanların barınaklarının bir köşesinde kolaylıkla barınabilmektedirler. Hastalıklara dayanıklı oluşları sayesinde ilaç masrafları ve ölüm oranın düşüktür. Civciv dönemlerinde biraz titizlik gösterildikten sonra bakımları kolay olup, hayatlarını sorunsuz olarak devam ettirebilmektedirler. Kazların bakım ve yönetimleri ise diğer kanatlı hayvanlardan daha zor değildir.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Adana Amerika Kazı, Mast Kazı Adana, Adana Amerika Kazı Satan Yerler, Adana Amerika Kazı Çiftliği, Adana Amerika Kazı Satışı, Adana Amerika Kazı Eti, Adana Amerika Kazı Eti Satan Yerler, Adana Amerika Kazı Yumurtası, Adana Amerika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Adana Amerika Kazı Tüyü, Adana Amerika Kazı Tüyü Satışı, Adana Amerika Kazı Civcivi, Adana Amerika Kazı Civcivi Satışı, Adana Amerika Kazı Civcivi Satan Yerler, Adana Amerika Kazı Cinsleri, Adana Amerika Kazı Irkları, Adana Amerika Kazı Üretimi, Adana Amerika Kazı Özellikleri, Adana Amerika Kazı Yemekleri, Adana Amerika Kazı Yemeği, Adana Amerika Kazı Fiyatı, Adana Amerika Kazı Eti Fiyatı, Adana Amerika Kazı Civcivi Fiyatı, Adana Amerika Kazı Eti Faydaları, Adana Amerika Kazı Yetiştiriciliği, Adana Damızlık Mast Kazı

Merak Ettiklerinizi Bize Sorun

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?