Kaz Nedir?

Kaz, iri ve beyaz veya boz tüylü, ayakları perdeli kuş türlerine verilen ad. Erkek ve dişisi aynı büyüklüktedir. Genellikle kuğulardan küçük, ördekten büyüktür. Beslenme şekli kuğu ve ördeklerden farklıdır.

Kaz Eti

Kızartıldığında ağızda parçalanabilen altın rengindeki derisi ile çok nefis bir ziyafet yemeği oluşturur. Kaz etinin her kilogramında tavuk etinden çok daha fazla enerji vardır. Çünkü kazların değerlendirilebilen kısımlarında iki katı daha fazla yağ bulunmaktadır. Kazlar et için beslendiklerinde şaşırtıcı bir canlı ağırlığa ulaşırlar ve bu konuda diğer kanatlı türlerine göre daha iyidirler.

“Kaz eti lezzetlidir.”

Kaz Eti Kalori İçeriği ve Besin Değeri

Kazların eti çok besleyicidir. Yağın büyük kısmı deride biriktirilir. 100 g kalori içeriği 315’ten 415 kcal’a, ve ciltsiz 100 gr – sadece 160 kcal. 100 gr kaynamış kaz 450 kcal içerir ve en yağlı kaz (620 kcal) olarak kabul edilir.

Kaz Etinde Bulunan Vitamin ve Minareller

A,C,B grubu (B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12).

Ayrıca ; potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, manganez, demir ve bakır bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi Burada Olabilir (Anasayfa) Tıklayınız

Adana Afrika Kazı, Afrika Kazı Adana, Adana Afrika Kazı Satan Yerler, Adana Afrika Kazı Çiftliği, Adana Afrika Kazı Satışı, Adana Afrika Kazı Eti, Adana Afrika Kazı Eti Satan Yerler, Adana Afrika Kazı Yumurtası, Adana Afrika Kazı Yumurtası Satan Yerler, Adana Afrika Kazı Tüyü, Adana Afrika Kazı Tüyü Satışı, Adana Afrika Kazı Civcivi, Adana Afrika Kazı Civcivi Satışı, Adana Afrika Kazı Civcivi Satan Yerler, Adana Afrika Kazı Cinsleri, Adana Afrika Kazı Irkları, Adana Afrika Kazı Üretimi, Adana Afrika Kazı Özellikleri, Adana Afrika Kazı Yemekleri, Adana Afrika Kazı Yemeği, Adana Afrika Kazı Fiyatı, Adana Afrika Kazı Eti Fiyatı, Adana Afrika Kazı Civcivi Fiyatı, Adana Afrika Kazı Eti Faydaları, Adana Afrika Kazı Yetiştiriciliği, Adana Damızlık Afrika Kazı

Kaz Eti Almak İçin Bize Yazabilirsiniz

Ad Soyad *
Hangi Şehirden Yazıyorsunuz? *
E-Mail Adresiniz *
Telefon Numaranız

Konu Başlığı

Sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz konu nedir?